• Publicerat 22 december, 2015
  • Skrivet av Redaktionen
  • 209 Kommentarer
Foto: Bildbyrån

Mittbacken David Fällman har varit ryktenas man under hösten och såväl AIK, Djurgården och Kalmar. Men lagkaptenen, som hade ett utgående kontrakt, har nu valt att krita på för ytterligare ett år med Gefle.
– Gefle IF har något riktigt bra på gång, säger han till klubbens hemsida.

David Fällman spelade i år samtliga matcher i allsvenskan och hade kaptensbilden runt armen. 25-åringen, som är fostrad i AIK, har nu förlängt.
– Det känns riktigt bra. Gefle IF har något riktigt bra på gång med arena, Roger Sandberg och de värvningarna som vi har gjort känns riktigt spännande. Jag vill vara en del av det och visa vägen, säger han till klubbens hemsida.

FÖLJ FOTBOLLDIREKT FÖR DE SENASTE NYHETERNA OM SVENSK FOTBOLL!
– TWITTER
– FACEBOOK
– INSTAGRAM

ELITEFOOTBALL – Sveriges bästa statistik-databas för svensk fotboll